A 78 éves korában elhunyt népszerű ügyvéd, aki számos figyelemre méltó ügyben képviselte ügyfeleit, életének utolsó fejezetéhez érkezett.


A TV2 váratlan lépést tett Forgács Gábor hangjával kapcsolatban, ami felkeltette a gyászoló család figyelmét, akik ezt megalázónak tartják. A csatorna reagált a kialakult helyzetre, de a család érzései továbbra is megosztottak.

- Délután négy óra körül még telefonon beszéltünk, és semmi gondja nem volt, ám másnap reggel a családjától érkezett a szívszorító hír - mesélte a Blikknek az ügyvéd egyik közeli ismerőse.

Dr. Strasser Tibor, akinek életfilozófiáját híres mondása, "Csak azt a pert nem lehet megnyerni, amit az ember nem indít el", tökéletesen tükrözi, 1947-ben született Budapesten. Iskolai tanulmányait a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban kezdte, ahol 1965-ben érettségizett. Miután két fontos felvételi kísérlete nem járt sikerrel — a Színház- és Filmművészeti Főiskola rendezői szakán, valamint az ELTE bölcsészkarára —, a mechanikai műszerész szakmát választotta, és két évig tanult ezen a területen. Szakvizsgája sikeres lett, de végül nem dolgozott a szakmájában, mert 1967-ben felvételt nyert az ELTE Állam- és Jogtudományi Karára. 1972 márciusában cum laude minősítéssel zárta tanulmányait, majd a Pest Megyei Ügyvédi Kamara ügyvédjelöltjeként kezdte meg pályafutását a Szentendrei Ügyvédi Irodánál, ahol letöltötte ügyvédjelölti időszakát, és később a Kamara tagjává vált. Több mint húsz éven át Szentendrén praktizált, 1993-ban pedig ügyvédi irodáját Budapestre költöztette. Pályafutása során főként polgári és gazdasági ügyekkel foglalkozott, ám az utolsó másfél évtizedben a sajtóperek váltak a szakmai érdeklődése középpontjává. Ezek a perek a helyreigazítással és a személyhez fűződő jogok védelmével kapcsolatosak, beleértve a becsület- és jóhírnév-sértést, valamint a magán- és üzleti titok megsértését. A kilencvenes évek második felétől rendszeresen oktatott a kommunikációs területen, hallgatókat készítve fel a jogi ismeretekre az ELTE Szociológiai Intézetében, a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem posztgraduális szakán, valamint a Magyar Újságírók Országos Szövetségénél és a Népszabadság újságíró iskolájában. Továbbá, hosszú évekig dolgozott a Tőzsdei Választottbíróság megválasztott bírójaként is, hozzájárulva ezzel a jogi szakma fejlődéséhez és a jogorvoslati lehetőségek szélesítéséhez.

Related posts