Balatoni Katalin kifejezte, hogy a kormány nem kívánja beengedni a genderkérdésekkel foglalkozó mozgalmakat az oktatási intézményekbe.

A pedagógiai újítások elősegítéséért és a családbarát oktatási környezet megerősítéséért felelős miniszterelnöki biztos csütörtök este az M1 csatornán reagált a hétfőn megjelent PDSZ-t kritizáló Facebook-bejegyzésével összefüggő kérdésekre.
"A kormány nem engedi be az iskolákba és az óvodákba a genderlobbit, az LMBTQ-propagandát" - közölte az MTI Balatoni Katalin kijelentését, ami az M1 aktuális csatornán hangzott el.
Balatonit a Facebook-oldalán hétfőn közzétett a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetét (PDSZ) bíráló bejegyzésével kapcsolatban kérdezték. A bejegyzésben a miniszteri biztos leírta, hogy szerinte a PDSZ Facebook-oldalán közzétett 22 Pride-felvonulással kapcsolatos posztból az a következtetés vonható le, hogy a szakszervezet azonnal megnyitná az óvodák kapuit a drag queen - álarcos bálkirálynőknek, illetve abszolút nem fontos számukra a gyermekvédelem.
A PDSZ is megszólalt a vádakkal kapcsolatban, hangsúlyozva, hogy véleményük szerint Balatoni - immáron sokadszorra - a köznevelés irányítójaként nem szakmai diskurzusra, hanem politikai kampányformálásra használja a nyilvánosságot. Az aktuális, a PDSZ-t célzó kirohanásában "a párbeszéd helyett rágalmakra, az érvek helyett pedig ellenségképek kialakítására építkezik."
A csütörtöki műsorban Balatoni Katalin hangsúlyozta, hogy rendkívül fontos figyelembe venni a gyermekek egészséges fejlődéshez való jogát. Kiemelte, hogy az LMBTQ-szervezetek és a Pride által képviselt eszmék, amelyek Nyugat-Európa néhány országában már az iskolákban és óvodákban is jelen vannak, veszélyeztethetik ezt a jogot.
Kiemelte azt is, hogy "a gyermekek különféle fejlődési szakaszokon haladnak át, és ebben az esetben olyan szélsőséges helyzetekről beszélünk, amelyekre nincs szükségük."
A műsorban a miniszteri biztos felvetette azt is, hogy a 9-10 évesek körében kérdés-e már a nemiség, illetve a szexualitás, amivel kapcsolatban kiemelte, hogy "információi szerint Nagy-Britanniában 9 éves gyerekeket - a szülők megkérdezése nélkül - "elképesztő tartalmakkal" lepnek el". Leszögezte, hogy ennek sem az óvodákban, sem az iskolákban nincs helye. "A szexuális nevelés a szülők feladata" - hangsúlyozta.
A kormány a drogprevenciót iskolai keretek között, mindössze kevesebb mint kétperces videók segítségével valósíthatná meg.
Balatoni Facebook-posztjával kapcsolatban annyit fűzött hozzá, hogy a szándéka többek között az volt, hogy felhívja a figyelmet arra, hogy "a PDSZ választmánya már korábban kifejezte véleményét arról, hogy érdemes lenne megnyitni az iskolák kapuit ezek előtt a civil szervezetek előtt".
A miniszterelnöki biztos szerint az óvodai alapprogramban és a nemzeti alaptantervben számos olyan pont, terület van, amely ezt biztosítja, hogy a gyermekek a hagyományos értékeken alapuló tananyaghoz férjenek hozzá. "Azok a nemzeti, keresztény értékek, amelyek óvodától a felsőoktatásig szabályozóként megjelennek, egy biztonságot adó hálót jelentenek" - fogalmazott.
Balatoni Katalin a közelmúltban felhívta a figyelmet arra, hogy egyes pedagógusok szándékukban áll bevezetni az LMBTQ-ügyeket az iskolai környezetbe. Ezzel kapcsolatban hangsúlyozta az iskolai vezetők és a tanárok felelősségét. "A pedagógusok személyes példája és életmódja jelentős hatással van a diákokra, ezért elengedhetetlen, hogy a témáról széles körben és mélyrehatóan diskuráljanak a szakmai közegben" - fogalmazott a miniszterelnöki biztos.
Kiemelte, hogy a magyar oktatási intézményekbe semmiféle, ezzel összefüggő elmélet nem vihető be, mivel törvény szabályozza, hogy a gyerekek szexuális nevelése a családi környezetben kell, hogy megtörténjen.