A rendkívül dinamizáló amerikai munkaerőpiac komoly kihívás elé állította a forintot.
A forint a dollárral szemben kétéves mélyponton ingadozik, és ez a helyzet különösen figyelemre méltó, mivel kulcsfontosságú gazdasági adatok várhatóak.
Az amerikai ISM szolgáltatói beszerzésimenedzser index árkomponense jelentős gyorsulást mutatott a keddi adatközléskor, ami az amerikai részvénypiacokon esést váltott ki, a globális kötvénypiacokon pedig szintén eladói hullámot generált, mert
Megkérdőjeleződött az a meggyőződés, hogy a Federal Reserve idén valóban végrehajt-e 3-4 kamatcsökkentést.
Jelenleg a piac inkább csak egy ilyen 25 bázispontos vágásban biztos, és talán lesz még egy lépés.
A Trump-adminisztráció vámkivetési terveivel kapcsolatos folyamatos hírek következtében a dollár erősebb pozícióban marad a vezető devizákhoz képest. Ennek eredményeként a dollár és az euró közötti árfolyam stabilan 1,03 körül mozog, és a délutáni amerikai gazdasági adatok (melyek a nem-mezőgazdasági új munkahelyek számát, a munkanélküliségi rátát és az órabéreket tartalmazzák) megérkezéséig valószínűleg oldalazó tendenciát mutat. Eközben a befektetők figyelme a 10 éves amerikai államkötvény hozamának alakulására is kiterjed, amely jelenleg 4,70% körül van, és ez a szint, ami a legmagasabb az utolsó háromnegyed évben, jelentős hatással bír a globális kockázati étvágyra.
Tegnap, a kedvezőbb piaci hangulatnak köszönhetően, a forint némileg erősödött az euróval szemben, és a 413-as szint környékére tudott felkúszni. Ma reggel azonban ismét a 414-es szint környékén ingadoznak az árfolyamok.
A forint újabb kis gyengülése, valamint a dollár folyamatos erősödése következtében a dollár/forint árfolyamjegyzések ismét 402,5 körüli szinten stabilizálódtak a bankközi piacon. Ez azt jelenti, hogy a forint továbbra sem tudott jelentősen eltávolodni a legutóbbi, kétéves mélypontjától, amelyet nemrégiben 405 körüli értéknél tapasztaltunk.