Cuki kis állatok… DE! - Ezért olyan kihívás állatokat integrálni a videojátékok világába.
Bár úgy tűnik, hogy a kutyáknak jó móka, de az állati mo-cap egyedi kihívások elé állítja az animátorokat és a fejlesztőket.
A videojáték-fejlesztésben régóta van egy törekvés, hogy a karaktereket, legyen az ember vagy állat, a lehető legrealisztikusabb módon jelenítsék meg. Ennek a törekvésnek a legtöbbször használt módja a motion-capture technológia, amikor valós időben, valódi szereplőkkel, színészekkel és állatokkal rögzítik a mozgást a játékokhoz. Itt persze mindenkinek el kell játszani az adott játékban látható jelenetet, mozdulatot, és ahogy akár a filmekben, itt is okoz némi gondot, ha állatokkal kell dolgozni. De mik a nehézségek?
A Marvel Games és az Eidos-Montreal nemrég lenyűgöző együttműködésbe fogott a WeRateDogs nevű népszerű Twitter oldallal, amely során bemutatták két különleges motion-capture kutyát. Ezek a négylábú sztárok a Guardians of the Galaxy játék animációiban játszottak fontos szerepet. Diego, a bájos golden retriever, Cosmo, a telepatikus űrkutya mozgásának megformálásában segédkezett, míg kicsi terrier barátja, Gretel, Cosmo alomnyi űrkölykeinek megformálásáért felelt. Természetesen a kutyákat alaposan próbára tették: ugrálás, kúszás, ásás, pörgés, ugatás és az eldobott tárgyak visszahozása – mindezek a feladatok várták őket, hogy bemutathassák színészi tehetségüket a virtuális világban.
Bemutatkozik Diego, a telepatikus Űrkutya, Cosmo megformálója a közelgő @Marvel Galaxis Őrzői videójátékban. Diego egy csúcstechnológiás mozgásérzékelő ruhát visel, hogy rögzítse az összes játékbeli jelenetet. 14/10, tiszta megtiszteltetés lenne megsimogatni! #ad pic.twitter.com/xuPGmfn89P
A ruhák
Bár első pillantásra úgy tűnhet, hogy a kutyák mozgásrögzítése csupán szórakoztató játék, valójában komoly kihívások elé állítja az animátorokat és a fejlesztőket. Az emberi színészek számára általában kényelmes spandexruhát biztosítanak, amelyet fényvisszaverő jelölésekkel látnak el, hogy pontosan nyomon követhessék a mozgásukat. A kutyák esetében azonban sokkal kreatívabb megoldásokra volt szükség. Zach Volker, a Call of Duty: Ghosts vezető animátora például három kutyával dolgozott: két német juhászkutyával, Colinnal és Rugerrel, valamint egy belga malinois-szal, Ricóval, hogy életre keltse Riley, a katonai kutya karakterét. Az alapötlet egy bőrbeteg kutyáknak készült ruhával indult, de hamar kiderült, hogy Colin, a német juhászkutya, túl melegnek találta a viseletet, így a csapatnak 20 percenként kellett szünetet tartania. Kristina Adelmeyer, a mozgásrögzítési fejlesztés szakértője hozzátette, hogy a kutyák kezdetben speciális gumicsizmát viseltek, melyre jelzőket ragasztottak. Ez azonban merev mozgást eredményezett, ami nem volt természetes. Végül úgy döntöttek, hogy elhagyják a csizmákat, és a teljes testet lefedő ruha helyett diszkrét fényvisszaverő szalagokat alkalmaztak a legfontosabb pontokon, hogy a kutyák szabadabban mozoghassanak.