A belengetett egymilliós átlagkereset súlyos következményekkel járhat, amelyek messze túlmutatnak a számok puszta vonatkozásain.


Ha a béremelésekkel párhuzamosan nem nő a termelékenység, brutális inflációval szembesülhetünk.

A kormány többször is hangsúlyozta, hogy néhány éven belül el kell érni a 1 millió forintos átlagkeresetet Magyarországon. A Pénzcentrum által megszólaltatott szakértő véleménye szerint, ha az elmúlt évek keresetnövekedési üteme folytatódik, a kitűzött cél reális lehet. Ugyanakkor felmerülhet egy jelentős probléma:

A magasabb bérek emelkedése nem csupán a munkavállalók számára kedvező, hanem egy sor gazdasági következménnyel is jár. A bérek növekedése gyakran a termelési költségek emelkedését vonja maga után, amit a vállalatok a termékek áraiban tükröznek. Ahhoz, hogy a magyar bérek ne csupán elméleti szinten nőjenek, hanem valódi reálértéket is képviseljenek, elengedhetetlen a termelékenység fokozása. A vállalatok számára a magasabb bérek kifizetése akkor válik fenntarthatóvá, ha a termelékenység javulásának köszönhetően csökkentik az egy termékre jutó költségeiket, így elkerülhetik az árak emelését. Ezt a célt technológiai újításokkal, a munkafolyamatok optimalizálásával és a munkaerő szakszerű képzésével érhetik el. Az ilyen irányú fejlesztések nemcsak a vállalatok versenyképességét növelik, hanem hozzájárulnak a gazdaság egészséges növekedéséhez is.

Azt is megnézték, hogy a termelékenység növelésében Magyarország az utóbbi időben nemigen jeleskedett, míg

Megállapították, hogy ha a helyzet nem változik kedvező irányba, akkor hiába nő a jövedelmünk a papírok szerint, a boltban nem fogunk tudni több árut beszerezni a pénzünkből.

Azt is megnézték 12 alapélelmiszerre, hogyha nem javul a termelékenység, milyen árakkal találkozhatunk majd a boltokban. Röviden: brutálisakkal. Ha részletesebben is kíváncsi, kattintson!

Related posts