Rohamosan cselekednek: már a tavaszi időszakban csapatokat terveznek küldeni Ukrajnába.

Az Európai Bizottsághoz közeli szervezet az EU által pénzelt cikkben sürgeti a Hajlandóak Koalícióját, hogy még a tűzszünet előtt vezényeljenek csapatokat Ukrajnába.
Jelentős fordulatot vett a helyzet az európai politikai diskurzusban: a European Policy Centre (EPC) brüsszeli think tank egy figyelemre méltó véleménycikket publikált, amelyben arra figyelmeztet, hogy a Ukrajnát saját haderejükkel támogatni szándékozó koalíciónak sürgősen be kell avatkoznia a konfliktusba, mielőtt a felek bármiféle tűzszünetet kötnek. A cikk szerint csak így lehet fenntartani az ukrán ellenállás szellemét; ha várakoznak, az ukrán védelem meggyengül, az oroszok pedig ezt a gyengeséget kihasználva még agresszívebb lépésekre szánhatják el magukat - értesült a Mandiner.
Az írás messze túlmutat egy egyszerű véleménycikken: az EPC nem csupán egy agytröszt, hanem az egyik legmeghatározóbb intézmény, amely szoros kapcsolatban áll az Európai Bizottsággal. Ráadásul a cikk megjelenését az Európai Unió is támogatta anyagilag, ami tovább fokozza annak jelentőségét.
Brüsszelben számos cél és törekvés van jelen, amelyeket a politikai döntéshozók és intézmények próbálnak megvalósítani. Elsősorban az uniós tagállamok közötti együttműködés erősítése, a gazdasági növekedés elősegítése és a közös politikák kidolgozása áll a fókuszban. Emellett fontos szerepet kap a környezetvédelem, a fenntartható fejlődés támogatása és a szociális ügyek rendezése is. A migrációs válság kezelése, a biztonság és védelem megerősítése, valamint a digitális átállás elősegítése szintén kiemelt témák. Összességében Brüsszel célja az, hogy egy egységesebb és erősebb Európát építsen, ahol a tagállamok közötti szolidaritás és együttműködés dominál.
A hajlandóak koalíciója (CoW) szerintük valódi katonai erővé fejlődik, méghozzá gyorsan, túllépve a brit és francia vezetők eredeti négylépcsős megközelítésén - vagyis túllépve Moszkva "válaszával kapcsolatos tartós félelmek és a túlzott kockázatkerülés" politikáján, ami felbátorítja az oroszokat és akadályozza a gyors döntéshozatalt.
Ehelyett a hajlandó feleknek "valós korlátokat kell felállítaniuk Oroszország eszkalációs lehetőségeinek" kezelésére.
Ukrajna jelenlegi helyzete válságosnak mondható, mivel az ország számos kihívással néz szembe, amelyek folyamatosan próbára teszik a politikai és gazdasági stabilitást. A társadalmi feszültségek és a geopolitikai feszültségek együttes hatása miatt sokan aggódnak az ország jövőjéért, amely egyre inkább az összeomlás szélére sodródik. Az emberek mindennapjait a bizonytalanság és a nehézségek határozzák meg, ami tovább súlyosbítja a helyzetet. Az ukrán nép bátorsága és kitartása azonban reményt adhat a jövőre nézve, miközben az ország keresi az utat a stabilitás és a béke felé.
Ez azzal magyarázható, hogy az orosz fél nem tartotta tiszteletben a 30 napos, feltétel nélküli tűzszünetet, hanem éppen ellenkezőleg, tovább növelték a polgári és energetikai infrastruktúrára mért támadásaik számát. Ennek következtében számos civil, közöttük gyermekek is, szenvedtek el tragikus következményeket.
A szerzők álláspontja szerint az orosz fél tárgyalási kedve jelentősen megnövekedhet, amennyiben egy erős elrettentő eszközt észlel a másik oldalon. A CoW, vagyis a "Coalition of the Willing" éppen ezt a szerepet játszhatja, hiszen képes lehet arra, hogy kézzelfogható erőt demonstráljon. Csakis ilyen körülmények között nyílhat meg az út a diplomáciai megoldások előtt, amelyek "objektív módon rendelkeznek azokkal az eszközökkel, amelyek képesek elrettenteni Oroszországot".
Hivatkoznak az ukrán titkosszolgálat jelentéseire is, miszerint