Kedd - Keleti Horizont A hét közepén, amikor a napfény átszűrődik a fák lombjai között, érdemes egy pillanatra megállni és a keleti irányba tekinteni. Az új lehetőségek, a friss gondolatok és az inspiráló távlatok várnak ránk. Milyen új kalandok várnak a

Hazánkból szemlélve a keleti kultúra sokak számára egy titokzatos, varázslatos világot idéz, ám valójában gyakran elég, ha csak a közelünkbe pillantunk, hogy felfedezzük annak csodáit.
Otthonunkban is felfedezhetjük azokat a különleges egyéneket, akik a keleti kultúra iránti szenvedélyükkel és elkötelezettségükkel tűnnek ki. Ma este őket köszöntjük vendégül.
Vajon a kínai ételek ízvilága mennyire hasonlít az autentikus fogásokra? Érdekes elgondolkodni rajta, hiszen a különböző kultúrák sajátos módon értelmezik és adaptálják a hagyományos recepteket. A japán kokeshi babák története is lenyűgöző és gazdag hagyományokkal bír. Ezek a gyönyörű, faragott fából készült babák a japán népművészet egyik jellemző képviselői, melyek a Tohoku régióban születtek. Eredetileg ajándékként készítették őket, hogy boldogságot és jó szerencsét hozzanak a megajándékozottnak. Az évek során a kokeshi babák stílusa és formavilága sokat változott, azonban a mögöttük álló szimbolika és a mesterségbeli tudás megőrződött, így a mai napig különleges helyet foglalnak el a japán kultúrában.
Vajon itthon is megtanulhatjuk az indai táncot? És amikor felhörpintünk egy forró teát, vajon tudjuk-e, hogy milyen a japán teaszertartás?
Rengeteg izgalmas téma vár ránk, és a vendégeink segítségével most egy kis ízelítőt kaphatunk az ázsiai kultúra varázslatos világából.
Akikkel együtt kalandozunk: Somi Panni indológus, táncművész, Rajzó-Kontor Kornélia urasenke teamester, Tóth-Vásárhelyi Réka kokeshi készítő iparművész és Li Mengyi üzletasszony, tartalomgyártó.