A dékánok leválthatók, amennyiben nem a minisztériumi irányelvek szerint cselekszenek.

Ha az egyetemek nem teljesítik az Oktatási Minisztérium által előírt intézkedéseket, a tanfelügyelő javaslatot tehet a dékán leváltására – nyilatkozta Aleksandar Jović, a felsőoktatásért felelős miniszterhelyettes, számolt be a FoNet.
"Ha az egyetem tanácsa 30 napon belül nem cselekszik, az oktatási miniszter jogosult az ellenőr javaslata szerint felmenteni a dékánt, a rektort, a főiskola igazgatóját vagy az akadémia elnökét" – nyilatkozta Jović a Newsmax Balkannak.
Hangsúlyozta, hogy a szabálysértési feljelentések benyújtása nem hadjárat a felsőoktatási intézmények ellen, hanem az oktatáshoz való jog védelme azok számára, akiktől ezt a jogot a blokádok révén megtagadták.
Az Oktatási Minisztérium 37 szabálysértési feljelentést tett különböző felsőoktatási intézmények és azok felelős vezetői ellen, az oktatás elmaradása miatt. A blokád alatt lévő karok mostantól megkapják a rendkívüli ellenőrzések jegyzőkönyveit, amelyek arra figyelmeztetik őket, hogy sürgősen indítsák el az oktatást és a vizsgákat. Ellenkező esetben pénzbírsággal kell számolniuk.
"Jović megállapította, hogy ezekben az intézményekben nem zajlik oktatás, és vizsgákat sem szerveznek. Ugyanakkor nem teljesen világos, hogy ez a helyzet valóban a fizikai blokád következménye-e, vagy ahogy ők fogalmaznak, objektív lehetetlenségekről van szó. Az egész szituáció kissé zűrzavarosnak tűnik; úgy látszik, maguk az intézmények sem biztosak abban, hogyan kellene reagálniuk a minisztérium megkeresésére. Néha attól függ a válaszuk, hogy mennyire félnek attól, hogy ez kihatással lehet a bérek kifizetésére vagy arra, hogy a tényleges helyzetet hogyan mutatják be."
Hozzátette, hogy az intézményeket 200.000-től kétmillió dinárig terjedő, a felelős személyeket pedig 10.000-től 50.000 dinárig terjedő bírsággal sújthatják.
"Az intézmények számára nyolc napos határidőt biztosítottunk az oktatás megkezdésére, hiszen úgy véljük, hogy van lehetőség és mód a megvalósításra" - nyilatkozta Jović. Hozzátette, hogy a határidő leteltével ellenőrző vizsgálatot fognak tartani, melynek során felmérik, hogy az intézmények eleget tettek-e az ellenőr által meghatározott intézkedéseknek.
Jović megjegyezte, hogy bizonyos intézmények, ha a hallgatók egy csoportjának fizikai akadályai merülnek fel, igyekeznek az oktatást online módszerekkel vagy hibrid formában lebonyolítani.
Természetesen! Kérlek, írd le, hogy milyen szöveget szeretnél egyedivé tenni, és szívesen segítek benne!
Itt az év ajánlata: te nyugodtabb, mi még jobbak leszünk!
A visszajelzések tanulmányozása során három fő tényező emelkedik ki, amelyek frusztrációt okoznak a honlap látogatóinak:
A mi problémánk pedig az, hogy nem tudunk még több saját anyagot előállítani, mert a mintegy húsz önkormányzat nulla dinárt hagyott jóvá a beadványainkra, és a Magyar Nemzeti Tanács - a pártházból érkező, mondvacsinált okokra hivatkozva - évek óta nem javasolja támogatásra a pályázatainkat.
Segítsünk egymáson! Napi húsz dinárért (0,17 euró) legyél a Szabad Magyar Szó előfizetője, így megszabadulsz a felugró reklámoktól, elolvashatod a Plusz rovatban megjelenő cikkeket, és nem mellékesen ezzel is hozzájárulsz, hogy továbbra is a Szabad Magyar Szó legyen a legolvasottabb vajdasági magyar honlap és még több helyi témáról számoljunk be!
U.i. Ha elérjük a kétszáz fős előfizetői tábort, esküszöm, megfontoljuk, hogy még egy olvasószerkesztő appot is bevezetünk!