Mi minden rejlik egy csésze kávéban? Fábián Jankával felfedezzük a kávézás titkait szombaton 11 órától a Maszol YouTube csatornáján. Ne hagyd ki!
Fábián Janka a kortárs történelmi regények egyik úttörőjeként vált ismertté, és ma is kiemelkedő népszerűségnek örvend ebben a műfajban. A Kolozsvári Ünnepi Könyvhét keretében lehetőségünk nyílt egy kávé mellett elmerülni a gondolataiban. Beszélgetésünk során rávilágított arra, hogyan indult el írói pályafutása, miért éppen a történelmi regények vonzották, valamint milyen módszerekkel kutatja a múltat. Emellett érdekes nézőpontokat osztott meg arról, hogy számára mi számít fontosabbnak: a történelmi hitelesség vagy a történeti hihetőség.
"Egy törtnet akkor jó, ha előbb-utóbb vége van" - vallja Fábián Janka, a kortárs magyar történelmi regények egyik legnépszerűbb alkotója, aki mindössze 10 éves volt, amikor első írását nyomtatásban megjelentette a Váci Napló. Ő már akkor tudta, hogy író szeretne lenni, de a felnőttek nem vették komolyan. Végül tanár lett - mert azt már mindenki komolyan vette -, de az írás iránti szenvedély nem lankadt. Majd egy egész világot érintő, borzasztó időszak következett, amikor úgy érezte: most vagy soha. Itt az ideje kihozni a legjobbat a helyzetből.
Közel 30 izgalmas történet áll már mögötte, és az ötletek soha nem fogynak el. Szinte folyamatosan új projekteken dolgozik, mélyen belemerül a történelmi személyiségek életébe, hogy hitelesen életre kelthesse őket saját műveiben. Különösen vonzza a negatív karakterek világa, ami felveti a kérdést: miért éppen őket választja? Ráadásul fontos számára, hogy minden történet végén pont kerüljön, ami szintén megér egy misét. Beszélgetésünkből felfedezhetjük ennek titkait.