A cseresznyelégy inváziója fenyeget!

A köznyelvben gyakran hallani a „kukacos a cseresznye” kifejezést, de érdemes gyorsan pontosítani ezt a mondatot, hiszen a gyümölcs valójában nyüves, amit a légy okoz. Legújabb videónkban Zsigó György növényorvossal beszélgetünk a cseresznye legfőbb kártevőjéről, a cseresznyelégről, és arról, hogyan védekezhetünk ellene.
A cseresznyelégy (Rhagoletis cerasi) báb formájában vészeli át a telet. Ahogy a cseresznye kezd színesedni, a megtermékenyített nőstény a gyümölcs héja alá fekteti petéit, miután párosodott. A sárga ragacslapok alkalmazásával könnyedén figyelemmel kísérhetjük, mikor bukkannak fel ezek a kártevők, és így időzíthetjük a védekezést a legoptimálisabb időpontban.
A gyártó egyedülálló megoldásként a sárga ragacslapok mellé egy "feromonkoktélt" tartalmazó párnácskát is ajánl, amely tapasztalatok szerint hatékonyabb lehet, mint maga a színcsapda. A sikeres védekezés érdekében érdemes felszívódó hatóanyagú készítményeket alkalmazni, de fontos, hogy szigorúan betartsuk az élelmezés-egészségügyi várakozási időt. A cseresznye érésének időpontja kulcsszerepet játszik a legkésőbbi permetezés időzítésében, így érdemes előre tervezni a munkálatokat.
A szakmai tudást Zsigó György növényorvos szakértelmét felhasználva nyertük el. Külön köszönet az együttműködésért!