Támad a cseresznyelégy: Új kihívás a gyümölcsösökben! + videó A cseresznyelégy inváziója komoly gondot jelent a gyümölcstermelők számára. Ez a kis rovar gyorsan terjed, és jelentős kárt okozhat a cseresznyeültetvényekben. A cseresznyelégy lárvái a gyümöl

A lehűlés némileg fékezi a kártevők aktivitását, azonban ettől még fel kell készülnünk a cseresznye egyik legjelentősebb kártevője, a cseresznyelégy jelenlétére és károsítására.
Gyakran halljuk a mondást: „Kukacos a cseresznye”, ám érdemes gyorsan tisztázni, hogy a gyümölcs valójában nyüves. Ennek oka, hogy a gyümölcsfák terméseit legfőképpen a gyümölcslégy és más kártevők támadják meg, amelyek jelentős károkat okozhatnak a cseresznyeültetvényekben.
A cseresznyelégy (Rhagoletis cerasi) különleges életciklusa révén báb állapotban telel át, és amikor a cseresznye bimbói színesedni kezdenek, a nőstények párosodás után a gyümölcs bőre alá helyezik el petéiket. A kártevő megjelenésének figyelemmel kísérésére hatékony módszer a sárga ragacslapok kihelyezése, amelyek segítenek meghatározni a védekezés optimális időpontját. A gyártók a színcsapdák mellé egy „feromonkoktélt” tartalmazó párnácskát is javasolnak, amely a tapasztalatok szerint sokkal vonzóbb a cseresznyelégy számára, mint a hagyományos színcsapda.
A védekezés sikere érdekében érdemes felszívódó hatóanyagú készítményeket alkalmazni, de elengedhetetlen, hogy szigorúan betartsuk az élelmezés-egészségügyi várakozási időt. Fontos, hogy előre felmérjük, mikor várható a cseresznye beérésének időpontja, hiszen ez alapvetően befolyásolja a legkésőbbi permetezés időzítését.